Hogyjavítsuk a sérült padlóburkolatot?
A sérült lapotelőször el kell távolítani, mindezt olyan ügyesen, hogy a mellette lévők nesérüljenek. Kezdjük a fugák kikaparásával a munkát! Ehhez igénybe vehetünk speciálisfuga kikaparó szerszámot, vagy egyéb éles szerszámot, ami alkalmas lehet a fugaeltávolítására. Ezután a lapot közepéről kiindulva óvatosan kalapács és véső segítségévelapró darabokra kell törni, így könnyebb eltávolítani. Ha ez sikerült, akkor azalatta lévő ragasztó maradványokat is távolítsuk el, egészen a beton aljzatig. Amélyedést porszívózzuk ki, majd kenjünk a beton aljára vékony rétegben friss csemperagasztót,ezután a lapra is, és illesszük a helyére, majd igazítsuk a mellette lévőkkelegy szintbe. Ha kiáll a síkból, vegyük ki és vékonyítsuk el a ragasztót, ha pedig mélyebbrekerült, mint kellett volna, akkor vastagabb ragasztóréteget tegyünk alá. A fugaszélességére is figyeljünk, mert most még kis mozgatással lehet igazítanirajta. A padlólap benyomásakorkitorlódó ragasztót a fuganyílásból rögtön vagy 24 óra elteltével távolítsukel. Ha úgy látjuk minden rendben, várjuk meg amíg a ragasztó megszárad ezbeltérben 1-2 nap, de kültérben függ az időjárástól is.
Ezek után kezdődhet a fugázás. Első lépésként a fugázó anyagot vízzel keverjüktejföl sűrűségűre, (a gyártói utasításokat mindig tartsuk be) majd egysimítókanál vagy gumisimító segítségéveltöltsük ki az összeillesztéseket. Amikor a fugázóanyag keményedni kezd, nedves szivaccsal tömörítsük a fugát. Vigyázzunk arra, hogy afugázó anyagot ne szedjük ki az illesztésekből. Ha fugázó anyag teljesen megszáradt és úgy látjuk nem tiszta a felületet,akkor cementfátyol eltávolító folyadékkal vagy gyenge sósavas vízzel orvosolhatjukezt a problémát is!
Meglátja a régóta kerülgetett sérült burkolatot,megéri kijavítani, reméljük a fent leírtakkal segítségére lehettünk ebben afeladatban.